číslo 3

Najčastejšie
chyby

pri cenotvorbe

Posuň svoje podnikanie opäť o niečo ďalej a neprichádzaj zbytočne o svoje peniaze.

Pozri si video, v ktorom sa dozvieš,
tie najčastejšie chyby pri naceňovaní vlastných výrobkov.

Aký môže mať dopad zle nastavená cena?

  • jednoducho sa nedokážeš uživiť, z mesiaca na mesiac budeš tŕpnuť, či niečo vôbec predáš – vrátiš sa do zamestnania s pocitom zlyhania
  • tvoje podnikanie bude stáť na jednom mieste, síce si dokážeš ako tak zarobiť, ale nebudeš sa môcť posúvať ďalej, to ťa po čase naozaj prestane baviť, a aj v tomto prípade, by ti v zamestnaní bolo lepšie
  • budeš pracovať enormne veľa hodín denne, nebudeš môcť tráviť čas s rodinou
  • budeš pracovať zadarmo 
  • nebudeš si môcť dovoliť to po čom túžiš
 

….. a takto by som mohla naozaj pokračovať ďalej a ďalej.  Naozaj správna cena na tvojich výrobkoch ovplyvní celý tvoj život.

V čom ti môže dobre zvládnutá cenotvorba naopak pomôcť?

Okrem opaku toho predchádzajúceho, si posilníš svoju SEBAHODNOTU,  posilníš alebo určíš SVOJE HRANICE. Napríklad vo vzťahu k zákazníkom. Úprimne viem, aké to je v hand-made tvorbe a výrobe na mieru. Začneš sa pozerať na svoje podnikanie úplne inými očami a celý tvoj biznis sa začne meniť v pozitívnom smere. 

Ja viem, že miluješ tvoriť a cenotvorbe sa radšej vyhýbaš, lebo to nie je tvoja parketa, alebo len nevieš ako na to.  Potrebuješ si však uvedomiť, že ak už podnikáš, musíš niekedy robiť aj kroky, ktoré nemáš veľmi v láske.

Som tu preto, aby som ti s tým pomohla

Vyštudovala som ekonómiu, takže v tomto som naozaj doma. Dokonca som sama niekoľko rokov predávala hand-made výrobky,  takže viem čo je dôležité.  Pripravujem pre teba sériu videí, ktorá sa bude cenotvorbe venovať presne tak, ako potrebuješ. 

Čo môžeš zistiŤ?

Či to, že sa ti nedarí, alebo ti to vôbec nefunguje, súvisí priamo s cenou. Na základe výsledkov, môžeš jednoducho pracovať na odstránení problémov. Lenže, ak ich vôbec nepoznáš?

Nízka cena nezaručuje, že budeš predávať viac.
Zaručuje však, že sa budeš v podnikaní trápiť.